Książki o inwestowaniu: 11 książek o inwestowaniu na 2022 rok

Od zarania dziejów wiadomo, że wiedza to potęga. Jednym z najlepszych źródeł pozyskiwania informacji są książki. Jakie tytuły warto przeczytać w obecnych czasach? Które przedstawią najbardziej uniwersalne oraz pasujące do dzisiejszych realiów wskazówki. W poniższym artykule przedstawię 11 książek, które są obowiązkowe, żeby uzyskać wiedzę o inwestowaniu. Nie tylko na giełdach i rynkach nieruchomości, ale również w siebie.

Książki o inwestowaniu w siebie

książki o inwestowaniu

Najbardziej zamożni ludzie Świata powiedzą zawsze to samo. Najlepszą inwestycją jest inwestowanie w samego Siebie. Żeby zacząć inwestować, trzeba umieć zarządzać własnym budżetem. Jeśli nie potrafisz kontrolować własnych wydatków, to jakim cudem chcesz inwestować pieniądze na giełdzie lub rynku nieruchomości?

Finansowy Ninja – Michał Szafrański

Finansowy Ninja

Michał Szafrański jest doskonałym przykładem, że na prostej rzeczy można zarobić miliony. Autor książki prowadzi blog jakoszczedzacpieniadze.pl, dzięki któremu zarobił ponad 7 milionów złotych.

W tej książce twórca “Finansowego Ninja” przekazuje wiedzę z zakresu finansów osobistych. Autor doskonale orientuje się, że system edukacji w szkole pomija zagadnienia związane z finansami. Ta książka zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do kierowania własnym budżetem. Dowiemy się, jak kontrolować swoje pieniądze. Szczegółowo analizować własne wydatki, żeby nie wpaść w kłopoty finansowe. Jakie kroki poczynić, żeby na starość nie martwić się o emeryturę.

7 nawyków skutecznego działania – Stephen R. Covey

7 nawyków skutecznego działania

Stephen R. Covey opublikował książkę pierwszy raz w 1989 r. Sprzedano ponad 25 milionów egzemplarzy. Autor opisuje 7 nawyków, które warto zastosować w życiu. Dowiemy się, jak duży wpływ na nasze życie ma segmentacja celów oraz zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. WIedza zawarta w książce pozwoli skuteczniej kierować swoim życiem oraz podejmować lepsze decyzje. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto myśli o byciu bardziej proaktywnym.

Sprawdź: W co zainwestować 200 tyś złotych

Książki o inwestowaniu: inwestowanie w siebie. Historie ludzi sukcesu

Książki o inwestowaniu

Jak zdobyć bogactwo – Felix Dennis

Felix Dennis. Autor książki o inwestowaniu, który z biednego hipisa stał się jednym z najbogatszych ludzi w Anglii. Doskonała książka, w której twórca dzieli się nie tylko historią swojego życia, ale również własnymi przemyśleniami. Felix stara się ukazać, jakie przeszkody natrafimy na drodze do bogactwa, oraz co trzeba poświęcić by zdobyć majątek. Książka doskonale przedstawia, na co musimy się przygotować oraz z czym musimy się zmierzyć w drodze na szczyt. Pozycja warta uwagi właśnie ze względu, że nie pokazuje nam, jakie zalety wiążą się z zdobywaniem pieniędzy, a na co musimy być gotowi oraz kim trzeba się stać, żeby być bogatym.

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike – Phil Knight

Myślę, że firmy Nike nikomu nie trzeba przedstawiać. Phil Knight, założyciel tego giganta, opisuje drogę, jaką musiał przejść do stworzenia międzynarodowej firmy. Autor ukazuje, że wszystko zaczyna się od pasji, która jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Ukazuje również, jak pokochać własną pracę. Jak codzienne mierzenie się z problemami jest nieodłącznym elementem w rozwijaniu biznesu oraz to, że nie jest to droga usłana różami. Założyciel Nike zabiera nas w fascynującą podróż, w której wystarczy garść dolarów oraz determinacja do osiągnięcia sukcesu.

Książki o inwestowaniu: podstawy inwestowania

Książki o inwestowaniu: podstawy inwestowania

Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter – Kwadrant przepływu pieniędzy

Książki Roberta Kiyosaki uznawane są za podstawowe źródło wiedzy, które trzeba przeczytać przed podjęciem decyzji o sposobie zarabiania pieniędzy. Kwadrant przepływu pieniędzy jest kontynuacją światowego bestsellera pt. “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”. Książka w bardzo prosty sposób przedstawia możliwości gromadzenia pieniędzy. Dowiemy się, jakie formy zarabiania oraz pomnażania kapitału są najbardziej optymalne według autora. Robert Kiyosaki przedstawia błędy popełniane przez niemal każdą początkującą osobę, która dąży do wolności finansowej.

Książki o inwestowaniu: wiedza o inwestowaniu na podstawie historii

Książki o inwestowaniu

Wiele osób uważa, że książki o inwestowaniu, przedstawiające sytuacje, które miały miejsce nie wniosą nic nowego do naszego życia. Nic bardziej mylnego. Historia daje nam doskonałe narzędzia, które pozwolą nam zrozumieć, że to co było, ma ogromny wpływ na przyszłość. Pozwoli również wyciągnąć wnioski i uniknąć błędów, które ludzie już kiedyś popełnili. Warto pamiętać, że bardzo często książki, odnoszące się do przeszłych wydarzeń, mają uniwersalne techniki stosowane po dziś dzień.

Złoty spisek – Ferdinand Lips

Znakomita pozycja dla każdego, kto pragnie poznać historię złota oraz rynków finansowych. Ferdinand Lips wyjaśnia w prosty i zrozumiały sposób, jak funkcjonuje obecny system pieniężny. Czym jest waluta oraz jaką ma wartość. Autor wyjaśnia swoje postrzeganie obecnego systemu jako wadliwego. Wytyka błędy, jakie były i są popełnianie, przez osoby odpowiedzialne za obecny system finansowy. Książka mocno opiera się na podstawie danych historycznych, dzięki czemu możemy przeanalizować rynek złota i pieniądza.

Świetna pozycja, która przekaże nam podstawowe informacje dotyczące systemu monetarnego. Jest to bezcenna wiedza, która pozwoli zrozumieć rynek pieniądza.

Przeczytaj również:: Inwestowanie w nieruchomości z małym kapitałem

Książki o inwestowaniu: inwestowanie na giełdzie

inwestowanie na giełdzie

Większość osób inwestowanie kojarzy z giełdą. Dlatego też, nie może zabraknąć książki z tej dziedziny. Rynek maklerski jest bardzo skomplikowanym obszarem, wymagającym bardzo szerokiej wiedzy z zakresu finansów. Dlatego warto sięgnąć do książek, żeby uzyskać w tani sposób wiedzę wartą miliony.

Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami – Jack D. Schwager

Ponadczasowa książka dla każdego, kto zaczyna interesować się tradingiem. Treść książki napisana w lekki i przyjemny sposób. Bez nadmiaru specjalistycznego sloganu, który może być nie zrozumiały dla osób raczkujących w tym segmencie. Wywiady z mistrzami tradingu przedstawiają, że sukces nie ma jednego oblicza i każdy powinien znaleźć własny sposób. Zaletą powyższej książki o inwestowaniu jest szeroki zasób wiedzy na temat różnych instrumentów finansowych. Książka uświadamia czytelnika, że nie tylko wiedza ale również emocje pełnią kluczowa role w inwestowaniu.

Inteligentny inwestor XXI wieku Tom 1-4 – Cezary Głuch

Inteligentny inwestor

Cezary Głuch, znany również jako Trader21. Przedsiębiorca oraz wieloletni inwestor. Ekspert od szeroko rozumianego rynku finansowego. W swojej działalności zajmuje się rynkami kryptowalut,  kruszców, nieruchomości oraz doradztwa finansowego. Stworzył serię “Inteligentny inwestor XXI wieku”. Ze względu na swoja obszerną ilość informacji, została rozłożona na 4 książki.

Każdy tom przedstawia nam inne zagadnienia z rynku finansowego. Ilość informacji do przyswojenia, może na początku przytłoczyć. Jest to jednak chwilowe. Po przeczytaniu pierwszych rozdziałów już śmiało można  stwierdzić, że jest to doskonała lektura. Wiedza zawarta w książkach, pozwoli pewnie poruszać się w świecie inwestycji.

Tom I – Akcje, obligacje, system monetarny oraz waluty

Czym są obligacje, w jaki sposób zmienia się ich cena na przestrzeni lat. Na czym bazuje obecny system monetarny. Co decyduje, że jedna waluta ma większą wartość od innej.

Tom II – Metale szlachetne, surowce, nieruchomości oraz REIT-y

Czym jest inwestycja w metale szlachetne oraz jak je przechowywać. Jakie czynniki mają wpływ na cenę ropy. Dlaczego rynek surowców czeka duża zmiana. Czym są Reity oraz jak rynek nieruchomości może chronić przed inflacją.

Tom III – Budowa portfela inwestycyjnego, dywersyfikacja geograficzna oraz psychologia inwestowania

Dlaczego dywersyfikacja jest niezbędna w inwestowaniu. Jak budować własny portfel inwestycyjny. Wpływ optymalizacji podatkowej na oszczędności oraz jak psychika wpływa na wyniki w inwestowaniu.

Przeczytaj również: W co zainwestować 500 tyś złotych

Tom IV – Praktyczne aspekty inwestowania oraz najczęściej popełniane błędy

Ostatni tom przedstawia w jaki sposób wykorzystać wiedzę z wszystkich części. Jak uzyskać dostęp do amerykańskiej giełdy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie złota i srebra. Jak tworzenie wykresów oraz analiza danych ma wpływ na podejmowanie decyzji finansowych.

Książki o inwestowaniu: inwestowanie w kryptowaluty

inwestowanie w kryptowaluty

Rynek kryptowalut w porównaniu do pozostałych obszarów inwestycyjnych jest na wczesnym etapie rozwoju. Nie mniej, patrząc jak szybko się rozwija, trzeba być świadomym, że może być to dobry rynek do dywersyfikacji i pomnażania kapitału. 

Kryptowaluty, dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów? – Szczepan Bentyn, Michał Grzybkowski

Kompendium wiedzy o kryptowalutach. Skąd biorą się kryptowaluty oraz czym jest technologia blockchain? Książka przedstawia wszystkie podstawowe informacje, potrzebne do zrozumienia świata cyfrowej waluty.

Autorzy podzielił książkę na kilka głównych rozdziałów, opisujących dokładnie technologie kryptowalut oraz przyszłość systemu blockchain. Uświadamiają czytelnika, jak ewoluuje rynek pracy. Jakie zawody powstaną, a jakie znikną? Spekulacje na temat zmiany cyberbezpieczeństwa całego świata.

Na koniec uzyskamy praktyczne wskazówki. jak kupić pierwszą cyfrową walutę oraz jak poruszać się po giełdach kryptowalut.

Książki o inwestowaniu: inwestowanie w kryzysie. Jak wykorzystać sytuację gospodarczą?

inwestowanie w kryzysie

Podczas pisania artykułu, znajdujemy się w okresie załamania gospodarczego. To okres rosnących kosztów produkcji oraz stóp procentowych. Uważa się, że zarabianie na kryzysie jest nieetyczne. Nie mniej jest to doskonała okazja do inwestowania. Z pomocą w tej kwestii przychodzi nam książka Petera Schiffa.

Przeczytaj również: Inwestowanie w nieruchomości

Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega? – Peter Schiff

Książka napisana w prosty i humorystyczny sposób. Wypełniona ilustracjami, które tłumaczą  jak działa rynek makroekonomii. Dowiemy się czym jest krach, jak powstaje. Jakie okazje za nim się kryją. Autor wyjaśnia w przyjemny dla czytelnika sposób zawiłości współczesnej gospodarki. Dzięki czemu uzyskamy cenne wskazówki jak przewidzieć zmiany na rynku, które pozwolą ulokować w najbardziej optymalny sposób pomnażać swój kapitał.

Książki o inwestowaniu: inwestycja w social media i tworzenie brandu

inwestycja w social media

Świat się zmienia, a zatem i my musimy zmieniać swoje poglądy. W dzisiejszych czasach social media, mają ogromny wpływ na  na wszystko co nas otacza. Wykorzystanie portali społecznościowych jak instagram czy facebook jest doskonałymi narzędziem do promawnia wlasnej marki i pomnażania kapitału. Pokolenie “Z” zaczyna wkraczać w okres produkcyjny. Młode osoby, są tak mocno zakorzenione w świecie internetu, że wszystkie czynności wykonują za pomocą smartphona czy laptopa. Jest to doskonała okazja, którą warto wykorzystać. Tym bardziej, że udział w rynku handlu e-commerce rośnie z dnia na dzień.

Gary Vee uznawany za jednego z najlepszych ekspertów od zarządzania. Wydał 6 książek, z czego 4 uznawane są za bestseller według The New York times. Uzyskał rozgłos za nieszablonowe pomysły oraz wykorzystanie mediów społecznościowych do tworzenia personal brandu za nim stało się to modne.

Przeczytaj również: W co zainwestować 150 tyś złotych

Gary Vaynerchuk  – Wybij się

Książka przedstawia co zrobić, żeby przy wykorzystaniu mediów społecznościowych stworzyć dochodowy interes robiąc to co kochamy. Jakie metody zastosować na określonych platformach społecznościowych. Które techniki stosować, żeby stać się influencerem. WIedza zawarta w książce krok po kroku pokieruje nas w kierunku stworzenia personal brandu. Doskonała pozycja, odwołująca się do nowych form marketing oraz tworzenia marki.

Książki o inwestowaniu: podsumowanie

Żyjemy w czasach, gdzie czytanie odeszło na dalszy plan. Więcej czasu spędzamy przed ekranem telewizora lub smartfona. Taka forma spędzania czasu jest przyjemna i daje nam chwile wytchnienia. Jednak to właśnie inwestowanie w książki daje nam szansę na uzyskanie niezależności finansowej i realny majątek. Wspomniane powyżej książki o inwestowaniu powinny pojawić się w Twojej biblioteczce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona jest chroniona przez reCAPTCHA - Polityka prywatności i Warunki usługi