Private banking w BNP Paribas: co warto wiedzieć?

Usługa private banking w BNP Paribas, czyli tzw. wealth management to usługa dla najzamożniejszych klientów banku. Mając duże kwoty do zainwestowania możemy liczyć na specjalne oferty banków. Jakie są zasady korzystania z oferty? Czy warunki są takie same dla klientów z dużo mniejszym budżetem? Sprawdźmy ofertę private banking w BNP Paribas.

Na czym polega oferta private banking w BNP Paribas?

Private banking w BNP ParibasWealth Management – to wyspecjalizowany pakiet usług dla najzamożniejszych klientów. To pakiet codziennej bankowości, rozwiązań inwestycyjnych i planowania majątku. W ramach pakietu Wealth Management klienci mają dostęp nie tylko do prestiżowych produktów i usług, ale także do obsługi i doradztwa ze strony dedykowanego Doradcy Wealth Management, wspieranego przez grupę doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin, np. finansowania, strategii inwestycyjnych, nieruchomości, podatków, a także planowania majątkowego.

Można więc powiedzieć, że private banking w BNP Paribas to kompleksowe rozwiązanie pozwalające najzamożniejszym zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musimy martwić się o własnoręczne przygotowywanie strategii inwestycyjnych, planów zakupu nieruchomości czy rozliczania obowiązujących nas z tego tytułu podatków.

Private banking w BNP Paribas – dla kogo?

Oczywiście taka opcja nie jest dla wszystkich. Dostęp do takiej oferty mają tylko osoby, które z dniem podpisania umowy wniosą na konto 1 000 000 złotych w aktywach, które są wymienialne na równowartość w innych walutach. Może to być więc gotówka w funtach, różne akcje czy nieruchomości.

Nie każdy więc może pozwolić sobie na takie konto. Jest ono raczej zarezerwowane dla najzamożniejszych klientów. Jak wyglądają korzyści z omawianego pakietu?

Bankowość codzienna z private banking w BNP Paribas

W ramach pakietu dla klientów Wealth Management BNP oferuje nie tylko konto osobiste i prestiżowe karty, ale także indywidualny serwis świadczony przez Doradcę Klienta, który z chęcią pomoże nam w załatwianiu codziennych spraw związanych z bankowością.

Decydując się na pakiet private banking w BNP Paribas dostajemy konto osobiste z kartą debetową, której rachunki mogą być prowadzone w PLN oraz głównych walutach wymienialnych. To także dostęp do rachunków oszczędnościowych i lokat o atrakcyjnym oprocentowaniu. W ofercie znajdziemy także uproszczone procedury dla klientów wealth management i spotkania z doradcami w dowolnej, wybranej przez klienta lokalizacji.

W pakiecie znajdziemy także kartę kredytową World Elite. Jej RRSO wynosi 16,67%. To ekskluzywna, międzynarodowa karta kredytowa, która dostępna jest wyłącznie dla klientów Wealth Management. Znajdziemy na niej wyższe limity kredytowe niż w innych kartach detalicznych, bogaty pakiet ubezpieczeniowy AXA Assistance obejmujący m.in. zachorowania na COVID-19, czy różne inne, dodatkowe, elitarne korzyści, w tym: LongeKey na lotniskach (ponad 1100 saloników na świecie) oraz całodobowe usługi concierge.

W pakiecie znajdziemy też specjalne kursy walut dedykowane specjalnie dla klientów Wealth Management. To przede wszystkim atrakcyjne warunki wymiany, oszczędność czasu i wymiana dokonywana bezpośrednio przez klienta lub przez osobistego doradcę.

Planowanie majątku przez private banking w BNP Paribas

Poza pomocą w codziennej bankowości, w pakiecie Private Banking w BNP dostajemy także możliwość wspólnego planowania majątku. Doradcy Wealth Management BNP Paribas wspólnie z ekspertami z Grupy BNP Paribas mogą proponować usługi w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku prywatnego, a także biznesowego.

Jakimi aktywami doradcy pomagają zarządzać?

  • aktywa finansowe z wykluczeniem instrumentów finansowych,
  • udziały w spółkach rodzinnych,
  • nieruchomości,
  • dzieła sztuki.

W ramach usługi planowania majątku mamy do czynienia z trzema rodzajami wsparcia:

  1. Planowanie majątkowe – chodzi tu o uporządkowanie struktury aktywów, a także pomoc w ich reorganizacji i dopasowaniu do potrzeb klienta; wsparcie to jest z zakresu biznesu, prawa i podatków;
  2. Planowanie sukcesji – to wsparcie w kwestiach spadkowych w zakresie majątku prywatnego i biznesowego; w ramach tej usługi doradcy pomogą w ewidencji majątku, w obciążeniach podatkowych, sporządzeniu testamentu, czy zabezpieczenia interesów sukcesorów;
  3. Planowanie transakcyjne – to usługa skierowana do osób, które planują zakup firmy, nieruchomości, także tej zagranicznej, czy ruchomości jak jacht czy samolot.

Rozwiązania inwestycyjne w private banking w BNP Paribas

W programie Wealth Management banku BNP Paribas dostępne są różne modele współpracy zgodne z aspiracjami klienta i jego stopniem zaangażowania w zarządzanie własnymi aktywami. Są to przede wszystkim różne certyfikaty strukturyzowane. Opiszmy parę z nich:

  • “Stabilna Strategia” – wynik tego produktu jest zależny od notowań akcji trzech spółek: ING Groep NV, Microsoft Corp i United Parcel Service. Okres subskrypcji to 1-28 kwietnia 2022 roku, a maksymalny okres inwestycji to 3 lata z opcją wcześniejszego automatycznego wykupu przez Emitenta. To zysk z szansą na 2,5% za 6 miesięcy, czyli 5% w skali roku.
  • “Bezpieczny Potencjał II” – wynik inwestycji zależny jest od notowania indeksu: S&P EuroUSAJapan 100 Net Zero 2050 Paris-Aligned Select 5% Decrement Index (EUR) NTR. Okres subskrypcji to 1-28 kwietnia 2022 roku, a maksymalny okres inwestycji to 2 lata. Gwarantowany kupon to wysokość 1% oraz szansa na dodatkowy kupon w wysokości 10% po 2 latach, czyli 5% w skali roku.
  • “Spadek USDPLN 6M VI” – jest to lokata oparta o kurs USDPLN. Lokata trwa 6 miesięcy i ma możliwość wypłaty kuponu w dniu zakończenia lokaty zgodnie z terminem wypłaty kuponu. Wysokość potencjalnego kuponu wynosi od 0% do 4,5% w skali roku.

Co ciekawe mamy możliwość również do doradztwa filantropijnego. Chodzi o doradztwo, które ma na celu dopilnowanie, by środki przeznaczane przez klienta na pomoc zostały jak najlepiej wykorzystane.

Ciekawą opcją jest także doradztwo przy zakupie nieruchomości we Francji. Chodzi o ekskluzywne nieruchomości w Paryżu i na Riwierze Francuskiej: luksusowe apartamenty, pałace, dworki i nieruchomości wypoczynkowe. To także pomoc z zakresu ogólnego rynku inwestycyjnego w Paryżu, np. biura, mieszkania, czy budynki użytku mieszanego. 

Private banking w BNP Paribas – czy warto?

Cały pakiet Wealth Management ma na celu sukcesywne powiększanie naszego portfela aktywów: od gotówki, przez akcje do nieruchomości. Ale to przede wszystkim możliwość powierzenia swojego kapitału w bezpieczne ręce, które bez użycia naszego czasu zaczną obracać naszym portfelem. A najczęściej to właśnie ilość zaoszczędzonego czasu jest tym najważniejszym czynnikiem, poprzez który podejmiemy taką, a nie inną decyzję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.