Private banking w Millenium: co warto wiedzieć?

Własny doradca inwestycyjny, kredytowanie i wymiana walut na preferencyjnych warunkach, a do tego tworzenie strategii inwestycyjnych dopasowanych bezpośrednio do potrzeb klienta. Brzmi bardzo dobrze, prawda? Takie produkty bankowe są coraz bardziej znane w Polsce. Przyjrzyjmy się ofercie private banking w Millenium.

Private banking w Millennium – oferta

Oferta private banking w Millenium to szeroki zakres usług dla najzamożniejszych klientów. Skorzystać z niej mogą klienci, których aktywa w banku przekraczają 1 milion złotych. To połączenie prywatnego doradztwa, preferencyjnych warunków kredytowych oraz wsparcia w codziennej bankowości.

Całość ma za zadanie pomóc w zbudowaniu pewnego i zarabiającego portfela inwestycyjnego, w którego skład będą wchodzić na przykład akcje, obligacje i instrumenty alternatywne. To także możliwość zbudowania tematycznej strategii, która będzie skoncentrowana wokół określonego pomysłu inwestycyjnego.

Konto private banking w Millenium

Konto Bankowości Prywatnej w Millenium to oferta dla najzamożniejszych, najbardziej wymagających klientów. Dzięki niemu mamy możliwość efektywnego zarządzania osobistymi finansami. To także dostęp do pełnej oferty Bankowości Prywatnej Millenium. Całość może być prowadzona w różnych walutach: złotówki, euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski.

Dostajemy także dostęp do trzech kart płatniczych:

  • Millenium World Debit Mastercard – karta debetowa, która oferuje bezpieczny dostęp do środków zgromadzonych na koncie osobistym. To jednocześnie dostęp do szerokiego pakietu Assistance w podróży, dzięki czemu możemy np. otrzymać pomoc w odzyskaniu i dostarczeniu bagażu, czy dostarczeniu zastępczych przedmiotów użytku osobistego. To także szeroki pakiet pomocy medycznej.
  • Millenium MasterCard World Signia/Elite – karta kredytowa z RRSO 32,40%, która obsługiwana jest w milionach punktów handlowych na całym świecie. To przydatna forma karty w trakcie zagranicznej podróży, nie trzeba się martwić o wymianę walut – wszystkie transakcje dokonane kartą są rozliczane w złotówkach.

Indywidualny doradca w private banking w Millenium

Korzystając z oferty private banking w Millenium mamy dostęp do prywatnego doradcy. Jest to wysokiej klasy ekspert finansowy z wieloletnim doświadczeniem. Pomagają oni w tworzeniu i dywersyfikacji portfela inwestycyjnego klienta. Całość jest oczywiście budowana pod profil inwestora, z którym najpierw przeprowadzany jest wywiad. Jakie drogi można obrać pod przewodnictwem prywatnego doradcy?

Fundusze inwestycyjne

Pierwszą formą inwestowania w private banking w Millenium są fundusze inwestycyjne. To oferty zarządzane przez wiodące krajowe i zagraniczne firmy inwestycyjne. Znajdziemy w nich całe spektrum rodzajów inwestycji: agresywne, zróżnicowane geograficznie i sektorowo, inwestujące na rynkach kapitałowych, surowcowych, walutowych, nieruchomości i inne.

Do wyboru mamy trzy główne formy funduszy inwestycyjnych:

  • Millenium TFI – fundusz inwestycyjny otwarty Millenium to trzy gotowe plany do wyboru, które różnią się wysokością potencjalnych zysków i poziomem ryzyka inwestycyjnego. Każdy z nich oferuje dywersyfikację środków, czyli jednoczesną inwestycję w trzy wyselekcjonowane subfundusze inwestycyjne Millenium TFI,
  • Fundusze Krajowe – do wyboru mamy: Millenium TFI SA, Investors TFI SA, NN Investment Partners TFI SA, Esaliens TFI SA, Quercus TFI SA,
  • Fundusze Zagraniczne – to możliwość lokowania swoich środków na globalnych rynkach. Do wyboru mamy Fundusze BlackRock i Fundusze Franklin Templeton.

Produkty strukturyzowane

Produkty strukturyzowane to szeroka kategoria instrumentów finansowych, które mogą być wykorzystywane przez inwestorów w celu czerpania korzyści ze zmian cen niektórych aktywów bazowych, często przy stosunkowo niewielkiej inwestycji. Trzeba jednak pamiętać, że wiele z produktów strukturyzowanych ma wbudowane dźwignie. Dźwignia wskazuje procent, o jaki wartość będzie się zmieniać, jeśli instrument bazowy przesunie się o 1%. Na przykład poziom dźwigni wynoszącej 8 oznacza, że jeśli instrument bazowy rusza się o 1%, produkt porusza się o 5%. Takie produkty są emitowane przez duże instytucje finansowe, takie jak np. Goldman Sachs czy BNP Paribas.

Taką ofertę proponuje również pakiet private banking w Millenium. Dzięki temu mamy swobodny dostęp do różnorodnych rynków: surowcowych, walutowych, towarowych, czy kapitałowych. Dają one możliwość chronienia kapitału przed zmianami koniunktury, dając duże możliwości inwestycyjne.

Inwestycje alternatywne

To jedna z ciekawszych pozycji w ofercie private banking w Millenium. Dzięki wybraniu tej opcji możemy uprawiać np. art banking, czyli inwestowanie w sztukę, co pozwala na dużą dywersyfikację inwestycji kapitałowych.

Ale to nie tylko o sztukę chodzi. Dzięki opcji współpracy z wyselekcjonowanymi domami aukcyjnymi można inwestować również w antyki, np. zabytkowe, bardzo stare samochody, czy różne zegarki. Wybór należy już do klienta.

Private banking w Millenium – czy warto?

Niewątpliwie omawiana oferta jest ciekawą opcją pomocy w tworzeniu strategii inwestycyjnej, szczególnie, gdy lubimy bardzo mocno dywersyfikować swój portfel inwestycyjny, w którym miejsce znajdzie się dla nieruchomości jak i zabytkowego zegarka.

Z pewnością dużym plusem oferty jest pomoc prywatnego doradcy, który stworzy dobraną do nas strategię inwestycyjną, a my zaoszczędzony czas będziemy mogli przeznaczyć na coś innego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.