Private banking w ING: co warto wiedzieć?

Banki, poza oczywiście klientami detalicznymi, chętnie obsługują inwestorów. Szczególnie jeśli mówimy o osobach, które chętne są zostawić na jakiś czas na koncie, czy lokacie pieniądze w kwotach od 500 000 złotych. Jakie są zasady korzystania z oferty? Czy warunki są takie same jak dla klientów z dużo mniejszym budżetem? Sprawdźmy ofertę private banking w ING.

Czym jest oferta private banking w ING?

Private banking w ING to wyspecjalizowany pakiet usług i produktów dostosowany do najzamożniejszych klientów. To przede wszystkim wsparcie osobistego, dedykowanego doradcy, który chętnie pomoże w sprawach inwestycyjnych, ponieważ posiada taką wiedzę, ale i w tych związanych z codziennym bankowaniem, jak np. załatwianie różnych formalności.

Ma to być więc swoistego rodzaju oferta z lepszymi warunkami i dodatkową obsługą, która skierowana jest tylko dla najzamożniejszych. Jest to tak naprawdę ostatnia “ogólnodostępna” oferta bankowa w ING. Jakie korzyści niesie za sobą prywatny doradca w ofercie private banking w ING?

Private banking w ING – personalny doradca

Decydując się na ofertę private banking w ING mamy do dyspozycji pomoc prywatnego doradcy. To specjalista, który ma za zadanie dobrać precyzyjną strategię inwestycyjną opartą na analizie potrzeb i preferencji klienta, ma pomóc w dalszym budowaniu portfela inwestycyjnego. To jednocześnie główne zadanie doradcy – dbanie o majątek. Co więcej taki specjalista na regularnie i na bieżąco dostarcza klientowi informacje na temat jego inwestycji.

Prywatni doradcy z ING posiadają Certyfikat Eksperta Planowania Finansowego EFPA EFA, co potwierdza ich wysoki stopień biegłości w planowaniu finansowym.

Poza inwestycjami specjaliści zajmują się też innymi tematami związanymi z codziennym bankowaniem. Chodzi o różne urzędowe i papierkowe sprawy.

Jak wygląda współpraca z doradcą w ramach private banking w ING?

Na początku przeprowadzany jest wywiad z klientem. Chodzi o przeanalizowanie obecnej sytuacji finansowej. Następnie przechodzi się do przedstawienia pierwszych rekomendacji. Są one tworzone na podstawie przeprowadzonej wcześniej rozmowy oraz sytuacji na rynku. Całość odbywa się bezpłatnie. Następnym krokiem jest już decyzja klienta. Nie musi on bowiem skorzystać z zaproponowanej strategii inwestycyjnej. Jeśli jednak decyzja będzie pozytywna, to doradca regularnie będzie przedstawiał osiągane wyniki. Również bezpłatnie.

Private banking w ING – dla kogo?

Najbardziej prestiżowa oferta w ING nie jest jednak dla każdego. Najważniejszym warunkiem, który należy spełnić jest zgromadzenie na koncie w ING aktyw powyżej 1 miliona złotych lub zainwestowania minimum 500 000 złotych (lub równowartość tych kwot w walucie wymienialnej).

Co wtedy zyskuje taki klient?

 • dedykowany, osobisty doradca,
 • zdalne centrum pomocy, czyli dedykowany zespół do zdalnej obsługi klienta Private Banking i Premium,
 • 0 zł za prowadzenie Konta Active, bez dodatkowych warunków,
 • preferencyjne, lepsze stawki Kantoru w Moim ING, ze specjalnymi warunkami dla oferty Private Banking,
 • lokata z funduszem premium,
 • usługa doradztwa inwestycyjnego w zakresie FIO,
 • pełna oferta Funduszy Inwestycyjnych Otwartych w Moim ING i u osobistego doradcy,
 • Fundusze Inwestycyjne Zamknięte (FIZ), obsługa posprzedażowa,
 • Obligacje Skarbowe,
 • Inwestycje portfelowe (UFK),
 • karta kredytowa Visa Infinite, 0 zł za korzystanie, bez dodatkowych warunków,
 • specjalne warunki dla nowych kredytów z warunkami dla oferty Private Banking dla pożyczki gotówkowej, kredytu hipotecznego i limitu zadłużenia w koncie powyżej 50 000 zł,
 • leasing dla firm z Pakietem VIP (korzystne warunki leasingi + bezpłatna rejestracja pojazdu).

Jak widać korzyści jest wiele, szczególnie jeśli porównamy do ofert tego samego banku w ramach konta Premium, czy Standard, w których brakuje np FIZ, czy UFK w standardowej wersji konta.

Private banking w ING – czy warto?

Zdecydowanie największą korzyścią w ofercie private banking w ING jest możliwość korzystania z usług prywatnego doradcy. Bez tracenia czasu możemy skonfrontować się z gotową strategią inwestycyjną, która nic nas przecież nie kosztuje, dopóki nie przeznaczymy na nią swojego kapitału. Dobrze wiemy przecież jak ważna jest obecnie oszczędność czasu, szczególnie jeśli prowadzimy parę biznesów i przedsiębiorstw.

Dzięki prywatnemu doradcy z ING możemy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na obieranie strategii pod zgromadzone, wolne środki, możemy skupić się na czymś innym, np. bezpośrednio na swojej firmie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *