Ranking rachunków oszczędnościowych: sierpień 2022. Porównanie 5 najlepszych ofert.

Rozpędzona inflacja i rosnący poziom podstawowych stóp procentowych NBP sprawiły, że banki coraz skuteczniej zachęcają nas do przechowywania oszczędności na lokatach i rachunkach oszczędnościowych. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt nie pomyślałby, że oprocentowanie rachunków oszczędnościowych może zmienić się z ówczesnego 0,1% na nawet 6-7% w skali roku.

Obecnie oferta lokat i rachunków oszczędnościowych, którymi warto się zainteresować, stale rośnie, dlatego postanowiliśmy przygotować zestawienie najlepszych propozycji na rynku w pigułce. Oto najlepsze rachunki oszczędnościowe w Polsce w sierpniu 2022 r. według ekspertów PraktycznieoPieniądzach.pl. Kto wygrał to zestawienie?

wspólne inwestowanie

Jak wybrać najlepszy rachunek oszczędnościowy? 🤔

Aby Twój kapitał pracował na Ciebie maksymalnie efektywnie, dobry research to podstawa. Tworząc nasz aktualny ranking i wybierając najlepsze rachunki oszczędnościowe, zwracaliśmy uwagę na kilka kluczowych aspektów w ofertach:

 • Wysokość oprocentowania – to, oczywiście, pierwsze, co przychodzi do głowy, kiedy szukamy lokat i rachunków oszczędnościowych,
 • Okres obowiązywania preferencyjnej stawki oprocentowania – wiele banków kusi nowych klientów wysokim oprocentowaniem, jednak to promocyjne może obowiązywać np. tylko przez krótki okres, np. 2-3 miesiące (a dobrze wiemy, że nie zawsze mamy czas i “głowę” przenosić zgromadzone środki z miejsca w miejsce, co skrzętnie wykorzystują specjaliści ds. marketingu w bankowości),
 • Brak ukrytych i dodatkowych kosztów (np. za wykonywanie przelewów, wypłaty czy nawet samo prowadzenie rachunku) lub warunków, które trzeba spełnić, aby uruchomić taki rachunek lub utrzymać daną promocję na kolejne miesiące,
 • Dodatkowe benefity (m.in. specjalne karty płatnicze, dodatkowe ubezpieczenia, dostęp do indywidualnego doradcy) – dostępne niejednokrotnie jedynie w bankowości premium, które przy okazji rachunków oszczędnościowych o określonym depozycie stają się łatwiej dostępne,
 • Prosty proces zakładania konta (najlepiej w wersji online) i wsparcie konsultantów banku,
 • Dodatkowe bonusy czy cashback za założenie konta i/lub rachunku oszczędnościowego (np. za otwarcie konta, regularne wpływy czy  dokonywanie transakcji).

Finalnie, jeśli chodzi o sierpień 2022, we wszystkich powyższych aspektach liderem okazał się Bank Pekao S.A. i jego Konto Oszczędnościowe. 🏆 

Kolejne miejsca zajęły rachunki oszczędnościowe w mBank, Millenium, BOŚ Banku i Santander. Omówmy szczegółowo każdy z nich:

🥇 I miejsce: Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao S.A.

W naszej ocenie niekwestionowanym liderem rankingu najlepszych rachunków oszczędnościowych w sierpniu pozostaje oferta Banku Pekao S.A. Oprócz spełnienia podstawowych kryteriów (m.in. najwyższe oprocentowanie, wysokie limity czy długi czas preferencyjnego oprocentowania) założenie rachunku oszczędnościowego w Banku Pekao S.A. niesie za sobą szereg korzyści, których być może nie widać na pierwszy rzut oka, a które zupełnie odmieniają codzienną rutynę korzystania z usług finansowych.

Dlaczego warto postawić na rachunek oszczędnościowy w Banku Pekao S.A.?

 • pewna, znana od lat na polskim rynku marka
 • zero ukrytych opłat i jasne zasady
 • 0 PLN za prowadzenie Konta Oszczędnościowego (przy 200 000 złotych depozytu na rachunku również w opcji Premium)
 • miesięczna kapitalizacja odsetek na koniec każdego miesiąca
 • rachunek można założyć online, także w formule “na selfie” (do 31.08.2022 r. można liczyć na 200 PLN bonusu za założenie nowego konta)
 • Potrzebujesz ulokować więcej niż 100 000 PLN? Konto Oszczędnościowe Premium wraz z Kontem Świat Premium (0 PLN za prowadzenie przy 200 000 PLN depozytu na rachunku) daje Ci dostęp m.in. do::
  • osobistego doradcy finansowego i inwestycyjnego,
  • 0 PLN za złote karty Visa lub Mastercard,
  • 0 PLN prowizji za wypłaty z bankomatów na całym świecie,
  • 0 PLN za prowadzenie rachunku inwestycyjnego,
  • 0 PLN za prowadzenie Konta Walutowego.

🥈 II miejsce: eKonto Oszczędnościowe z mKontem Intensive w mBank

Drugie miejsce zajmuje mBank ze swoją ofertą premium bankingu z kontem oszczędnościowym. eKonto Oszczędnościowe w zestawie z mKontem Intensive to dostęp do szerokiej gamy usług. Przy zakładaniu nowego konta przy spełnieniu wszystkich 5 warunków możemy otrzymać łącznie 300 PLN w prezencie.

Warto jednak pamiętać o 49,50 PLN miesięcznej opłaty za prowadzenie konta mKonto Intensive, jeśli nie spełnimy któregoś z warunków w danym miesiącu:

 • posiadanie łącznie 100 000 PLN depozytów i inwestycji,
 • suma miesięcznych wpływów nie przekroczy 7000 PLN.

🥉 III miejsce: Konto Oszczędnościowe Profit w banku Millenium

Cyklicznie odnawiana oferta oszczędnościowa w banku Millenium to sprawdzone przez wielu klientów rozwiązanie, które zapewnia bardzo dobre oprocentowanie w porównaniu do całego rynku – 6% preferencyjnej stawki. Niestety, obecnie dostępnej przez bardzo krótki okres oszczędzania (62 dni) i bez dodatkowych benefitów premium, jak w przypadku Banku Pekao S.A. czy mBanku. Dla wielu klientów ograniczeniem może być też kwota – do 200 000 złotych depozytu.

IV miejsce: EKOkonto oszczędnościowe w BOŚ Bank

Zgromadziłaś/eś więcej oszczędności niż 400 – 500 tysięcy złotych i żadna z powyższych ofert Ci nie odpowiada? W takim razie być może trafnym wyborem będzie dla Ciebie BOŚ Bank i ich EKOkonto oszczędnościowe. Preferencyjna stawka oprocentowania 6% w skali roku dla depozytów do miliona złotych będzie obowiązywać jeszcze do końca października. Standardowe oprocentowanie w BOŚ Bank wynosi 2%.

V miejsce: Rachunek Oszczędnościowy w Santander Consumer Bank

Oferta Santandera z pewnością zainteresuje posiadaczy większych oszczędności. Niebawem preferencyjne oprocentowanie w Santanderze się kończy, jednak prawdopodobnie bank przygotowuje już kolejną ofertę, z której będzie można potem skorzystać. Po zakończeniu promocji klient może liczyć na standardowe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w wysokości 1,9% – 2% w zależności od kwoty depozytu.

Ranking rachunków oszczędnościowych: podsumowanie

Dziś już nikogo nie dziwi, że najlepsze oferty na rynku rachunków oszczędnościowych proponują nawet 7% oprocentowania w skali roku. Przykład konta oszczędnościowego w Banku Pekao S.A. pokazuje, że wraz z budowaniem poduszki finansowej możemy także liczyć na szereg dodatkowych korzyści, które zapewnia bankowość premium.

Prawdopodobnie to najlepszy w tym roku moment, aby uruchomić rachunek oszczędnościowy. Według danych analityków jesteśmy u szczytu “górki inflacyjnej”, a co za tym idzie, niebawem oferty banków prawdopodobnie nie będą już tak korzystne jak dziś. Jeśli myślisz o założeniu rachunku oszczędnościowego, nie zwlekaj i zrób to już dziś u lidera naszego rankingu, czyli w Banku Pekao S.A. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.