Czym jest bankowość premium?

Finanse osobiste to sfera, w której każdy z nas stawia na bezpieczeństwo, zaufanie i wsparcie najlepszych partnerów. Klient Premium oczekuje natomiast specjalnego „zaopiekowania” tj. przywilejów i możliwości, niedostępnych dla zwykłych “Kowalskich”. Jak działa bankowość premium? Jakie przykładowe oferty w bankowości premium warto sprawdzić?

Osobista bankowość premium – definicja

Bankowość premium, to ekskluzywny pakiet usług dla klientów oczekujących więcej. Zawiera on nie tylko usługi finansowe ale również przywileje i usługi pozafinansowe ale mające na celu wyróżnienie i „zaopiekowanie”. Oferta jest zbudowana z reguły wokół konta osobistego, które klasyfikujemy pomiędzy typowym rachunkiem bankowym, jaki może mieć każdy z nas już od 0 złotych, a kontem private banking – bankowością dla klientów, którzy dysponują już milionami złotych aktywów.

Ile pieniędzy trzeba mieć w bankowości premium?

Zwykle z usług bankowości premium można korzystać, nie mając na koncie nawet złotówki. Wtedy jednak banki naliczają dodatkowe opłaty za prowadzenie rachunku premium, które wynoszą od 50 do nawet 220 złotych miesięcznie.

Masz możliwość ulokowania np. 200 000 złotych w produktach inwestycyjnych, na depozytach, koncie oszczędnościowym lub koncie osobistym? W takiej sytuacji za możliwość korzystania z bankowości premium w większości banków zapłacisz całe 0 PLN.

Kto korzysta z bankowości premium?

Jest to oferta dla każdego, kto oczekuje indywidualnego podejścia i opieki w codziennym bankowaniu, ale również, gdy potrzebne są dodatkowe środki na inwestycję lub przemyślane ulokowanie nadwyżki finansowej.

Bankowość premium a kluczowe zalety i przywileje dla klientów

W niektórych bankach zestaw przywilejów nie różni się zbytnio od typowego konta osobistego. W innych pakiet korzyści jest naprawdę pokaźny. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając konto premium?

 1. Indywidualna, priorytetowa opieka doradcy– wyobraź sobie, że nie musisz dzwonić na infolinię i rozmawiać z botem, a kontaktujesz się i umawiasz na spotkania z doradcą, który zna Ciebie i Twoje finanse, dzięki czemu szybko i sprawnie otrzymasz np. wskazówki jak zdywersyfikować swoje oszczędności i sfinansować swoje plany. W bankowości premium to możliwe!
 2. Bezpłatne karty debetowe i walutowe – banki coraz częściej podwyższają opłaty za wypłaty z bankomatów lub wydanie i używanie karty, tymczasem klient premium często może korzystać z nich bez dodatkowych kosztów.
 3. Produkty premium, do których dostępu nie mają klienci kont podstawowych – lepiej oprocentowane lokaty, lepsze ubezpieczenia i pakiety assistance (przydatne np. w podróżach międzynarodowych), wcześniejszy dostęp np. do nowych rozwiązań inwestycyjnych, programy lojalnościowe i zniżkowe czy cashback w wielu popularnych sklepach online i firmach.

Bankowość premium – gdzie warto założyć konto?

Z interesującą ofertą dla klientów oczekujących więcej przychodzi Pekao S.A., mówiąc „Wejdź do Świata Premium”

Świat Premium otacza swoimi przywilejami wyłącznie posiadaczy konta o tej samej nazwie

Koszty? Samo otwarcie Konta Świat Premium nie wiąże się z żadnymi kosztami. Pierwsze trzy miesiące korzystania z tego rachunku jest bezpłatne. Co po 3 miesiącach? Już 200 tysięcy zł oszczędności w Pekao pozwala stać się klientem Premium i nie płacić za konto. 

Co jeżeli takich oszczędności nie posiadasz? Do 13.01.2023 r. trwa promocja, dzięki której po 3 pierwszych miesiącach wystarczy, zakupić produkty inwestycyjne o wartości minimum 50 000 złotych i utrzymać średnie saldo produktów inwestycyjnych w kwocie 50 000 złotych w każdym z 12 miesięcy następujących po 3 miesięcznym okresie bezwarunkowej promocji. 

Jeżeli żadne ww. warunki nie są spełnione, konto kosztuje 50 zł miesięcznie, ale nadal jest kluczem do przywilejów Świata Premium.

Bankowość Osobista Premium w Pekao S.A., czyli czym jest Świat Premium i jakie benefity otrzymujesz w pakiecie:

  1. Opieka Doradcy Osobistego Premium (za darmo!)
  2. Złota Karta Rewolucyjna Mastercard lub Złota Karta VISA (za darmo!)
  3. Wypłata gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (za darmo!)
  4. Rachunek inwestycyjny w Biurze Maklerskim Pekao S.A. (za darmo!)
  5. Płacenie bez przewalutowania (za darmo!)
  6. Konto Oszczędnościowe Premium (5,0% w skali roku do 400 000 złotych przez 6 miesięcy od otwarcia konta – promocja kończy się 31.07.2022 r.)
  7. Lokaty Premium na nowe środki (nawet od 1000 złotych na 6% w skali roku na 6, 9 lub 12 miesięcy)
  8. Zniżki u Partnerów banku Pekao S.A. (m.in. Interhome, RentalCars.com czy Eastend)
  9. Inne produkty oszczędnościowe i inwestycyjne dla klientów premium:
   1. Fundusze PKO TFI
   2. Program Akumulacji Kapitału PRO
   3. Lokata Rentierska
 1. Dołączając teraz do Świata Premium, można dodatkowo skorzystać z oferty na 5% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym Premium w PEKAO S.A.. Konto z wieloma atrakcyjnymi dodatkami można założyć klikając w poniższy link:


Bankowość premium – podsumowanie

Doradca osobisty, złote karty bankowe, wypłaty z bankomatów na całym świecie za 0 PLN, pakiety ubezpieczenia, wsparcie w zakupach online, płatności w różnych walutach bez zbędnych kosztów, unikatowe pomysły na dywersyfikację oszczędności – to wszystko i wiele więcej zapewnia bankowość premium.

Nawet bez tak pokaźnego portfela, jakim cieszą się klienci private banking, możesz zostać beneficjentem pakietu korzyści, który przydaje się w codziennym życiu, jak również w sytuacji w której potrzebujesz dodatkowych środków na inwestycje lub chcesz ulokować nadwyżkę finansową! Twoje oszczędności pracują na Twój sukces, a Ty możesz z czystym sumieniem zająć się rodziną, pracą lub realizowaniem własnych pasji. Do dzieła!

wspólne inwestowanie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *