Ranking kont premium (październik 2022)

Bankowość premium w Polsce zyskuje coraz większe grono klientów. Banki nie pozostają obojętne na sygnały z rynku i przygotowują swoje oferty w podziale na segmenty klientów w taki sposób, aby były maksymalnie dopasowane m.in. do wymagań oraz wielkości środków możliwych do ulokowania przez każdego potencjalnego klienta. Sprawdźmy, który bank działający w Polsce, najlepiej poradził sobie z przygotowaniem konta premium. Oto ranking kont premium od PraktycznieoPieniądzach.pl.

Na co zwracać uwagę, wybierając konto premium?

Analizując aktualne konta premium w Polsce, wzięliśmy pod uwagę szereg kluczowych czynników:

  1. Koszty prowadzenia konta osobistego premium – zwykle banki przekonują, że jest ono bezpłatne, jednak trzeba spełnić szereg warunków, aby opłata nie została pobrana z naszego konta. Można powiedzieć, że miesięczne opłaty za konta premium wynoszą nawet do 220 złotych. Warto też sprawdzić m.in. opłaty za karty czy rachunki walutowe.
  2. Dostęp do najlepszych ofert inwestycyjnych i oszczędnościowych, z których nie mogą skorzystać zwykli klienci banku (lokaty czy rachunki oszczędnościowe dziś są  oprocentowane nawet 8%).
  3. Wsparcie w podróżach międzynarodowych – bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie, dodatkowe udogodnienia czy ubezpieczenia, a przede wszystkim konta i karty walutowe to podstawa dla osób często podróżujących za granicę. To im najbardziej przydają  się funkcjonalności kont premium.
  4. Dostęp do doradcy i rachunku inwestycyjnego za 0 PLN – to szczególnie ważne, gdy masz do dyspozycji kilkaset tysięcy złotych, które warto zainwestować w konkretne instrumenty finansowe. W ich zakupie pomoże Ci dedykowany doradca bankowości premium.

Bankowość premium ma znaczenie więcej zalet, a najważniejsze z nich opisujemy poniżej.

Ranking kont premium – która oferta najlepsza?

Banki prześcigają się, aby przygotować jak najlepszą propozycję, która przyciągnie jak największą liczbę klientów. W październiku 2022 roku tę konkurencję naszym zdaniem wygrał Bank Pekao S.A. To Konto Świat Premium okazuje się aktualnie najlepszą ofertą premium w polskiej branży finansowej dla osób z większymi niż przeciętne portfelami i aktywami. Kolejne miejsca zajęły BNP Paribas, mBank, Citi Handlowy i Getin Noble Bank. Omówmy to zestawienie szczegółowo krok po kroku.

🥇 I miejsce: Konto Świat Premium – Bank Pekao S.A.

Bezsprzecznym zwycięzcą październikowego rankingu jest Bank Pekao S.A. i ich Konto Świat Premium. Posiadacze konta uzyskują dostęp do najlepszych rozwiązań oszczędnościowych i inwestycyjnych. Doskonale odnajdą się tutaj inwestorzy, działający na różnych rynkach, których  w bieżących działaniach finansowych wesprze – Doradca Osobisty Premium.

Świat Premium to także dobra oferta dla osób często podróżujących za granicę. To dla nich stworzono takie możliwości jak bezpłatne: karta wielowalutowa, wypłaty z bankomatów w Polsce i na całym świecie..

Jakie plusy i minusy ma Konto Świat Premium w Banku Pekao S.A.?

dostęp do top oferty oszczędnościowej: 8% na koncie oszczędnościowym na nowe środki w skali roku na 6 miesięcy – absolutnie rekordowa oferta na polskim rynku (promocja trwa do 09.01.2023 r.!)
0 PLN za złotą kartę rewolucyjną Mastercard lub złotą kartę VISA Debit Gold
opiekę Doradcy Osobistego Premium w ramach konta bez dodatkowych opłat
0 PLN za prowadzenie rachunku inwestycyjnego w BM Pekao
0 PLN za pierwsze 3 miesiące korzystania z bankowości premium
0 PLN za prowadzenie konta walutowego (m.in. w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich czy frankach szwajcarskich)
0 PLN za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą
0zł za prowadzenie Konta Świat Premium bezwarunkowo przez pierwsze 3 miesiące 

po 3 pierwszych miesiącach korzystania z Konta Świat Premium może cieszyć się benefitami Świata Premium za darmo przez kolejnych 12 lub nawet 36 miesięcy,  jeżeli ma w Pekao Pożyczkę  Ekspresową lub produkty inwestycyjne, zgodnie z Regulaminem promocji albo, zgodnie z Taryfą Opłat i Prowizji  jego aktywa wynoszą minimum 200 000 złotych)

🥈 II miejsce: Moje Konto Premium – BNP Paribas

Drugie miejsce zajął bank BNP Paribas z Moim Kontem Premium. Szczególnie wygodnym rozwiązaniem w tym przypadku jest Autooszczędzanie – nadwyżki z Twoich kont mogą automatycznie trafiać na rachunek oszczędnościowy, który, niestety, w tym przypadku jest oprocentowany jedynie na 1,20% w skali roku.

BNP Paribas i Moje Konto Premium: plusy i minusy

0 PLN za dostęp do Karty Premium (która zapewnia m.in. darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie czy ubezpieczenie od rezygnacji z podróży)
5 PLN miesięcznej opłaty za Kartę Multiwalutową Premium (istotna szczególnie wtedy, gdy więcej podróżujemy i płacimy kartą za granicą)
miesięczna opłata za Moje Konto Premium to 40 PLN (bank jej nie naliczy, jeśli Twoje oszczędności wynoszą minimum 100 000 złotych lub jeśli na konto wpłynie minimum 10 000 PLN miesięcznie)

🥉 III miejsce: mKonto Intensive – mBank

Podium zamyka mBank i ich mKonto Intensive. Bank kusi nowych klientów cashbackiem o łącznej wysokości nawet 300 PLN i podkreśla, że użytkownicy kont Intensive mogą liczyć na szybszy kontakt ze wsparciem klienta na ich infolinii.

mBank Intensive – kluczowe wady i zalety

nawet 300 złotych cashbacku za założenie mKonta Intensive
3 bezpłatne ekspresowe przelewy miesięcznie
bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą
oprocentowanie 7,2% na 12-miesięcznej lokacie na nowe środki
✅ priorytetowy kontakt z mLinią
opłata za posiadanie konta premium w mBanku to 49,50 PLN (może być anulowana, jeśli miesięczne wpływy na Twoje konto to 7000 PLN lub suma oszczędności przekracza 100 000 PLN)

IV miejsce: Citigold – Citi Handlowy

W ubiegłych latach ich produkt docenił m.in. Forbes – to Citi Handlowy, bank ze 150-letnim doświadczeniem w świecie finansów i ich konto premium Citigold. o oferta skierowana do zamożniejszych Polaków, którzy w swoich e-portfelach na “czarną godzinę” trzymają ponad 400 000 PLN.

Kluczowe plusy i minusy konta Citigold w banku Citi Handlowy

lokata do konta na 7,5% do 2,4 mln złotych (promocja trwa do 31.10.2022 r.)
✅ dwa bezpłatne wejścia miesięcznie do Executive Lounge na lotniskach z kartą Citigold Lounge Pass
✅ dostęp do bazy wiedzy banku – analiz i webinarów wewnętrznych
opłata za Citigold to nawet 220 złotych miesięcznie (nie dotyczy klientów z 400 000 złotych aktywów na koncie)

V miejsce: Konto dla Ciebie VIP w Credit Agricole

Credit Agricole i ich Konto dla Ciebie VIP w zamian za 10 000 złotych comiesięcznych wpływów lub 150 000 złotych aktywów oferuje szereg korzyści:

Credit Agricole – najważniejsze zalety i wady Konta dla Ciebie VIP

✅ 8% w skali roku na lokacie mobilnej przez 270 dni od 1000 do 75 000 złotych
✅ 555 PLN cashbacku za założenie konta (przy spełnieniu kilku warunków)
✅ karta wielowalutowa i wypłaty z bankomatów za 0 PLN
⛔ 50 PLN opłaty za prowadzenie konta (chyba że wpływy na konto wyniosą minimum 10 000 PLN miesięcznie lub suma aktywów przekracza 150 000 PLN)

Ranking kont premium – październik 2022: podsumowanie

Widzimy, że w internecie coraz więcej osób w Polsce szuka informacji o ofertach bankowości premium. Na polskim rynku jest coraz więcej inwestorów i przedsiębiorców, a także po prostu oszczędnych osób, które zgromadziły przez lata setki tysięcy złotych, których nie warto trzymać “w skarpecie”. Jesteś jedną z nich? Właśnie dla Ciebie wraz z zespołem ekspertów PraktycznieoPieniądzach.pl stworzyliśmy to zestawienie – aby ułatwić Ci research i wybór najlepszej oferty.

Złoty medal bez wątpienia należy się ofercie Banku Pekao S.A. To Oni najlepiej zaopiekują się Twoimi aktywami i to u nich możesz liczyć na najwięcej benefitów z posiadania konta premium. Najlepsze oferty lokat, bezpłatna karta do konta, indywidualny Doradca Osobisty Premium, wypłaty z bankomatów i wiele więcej to kluczowe cechy Konta Świat Premium. Porównaj wszystkie powyższe propozycje i wybierz tę, najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb. Powodzenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *