Konto Przekorzystne w PEKAO – Najlepsze dla MŁODYCH?

Jak każde konto – ma swoje zalety, ale i wady! W tym miejscu dowiesz się o jednym i drugim, tak aby być w stanie podjąć świadomą decyzję.

Zakładane 100% online + 100 zł na start?

Bank proponuje założenie konta zupełnie zdalnie dzięki biometrii umożliwiającej weryfikację tożsamości przez telefon. Czy będzie to niebawem nowy standard, a konieczność podróży do oddziału pójdzie w niepamięć? Możliwe. Ostatnie 1,5 roku wymusiło dostosowanie rozwiązań technologicznych do nowej natury kontaktów i działania na dystans.

Dodatkową korzyścią jaką zapewnia Pekao jest 100 zł za założenie konta, które zostanie wpłacone na nasze konto jeżeli wykonamy:

 • 1 płatność bezgotówkową;
 • Na konto wpłynie min. 500 zł raz w miesiącu, przez 4 miesiące;

To zawsze jakiś BONUS. Jednak obiadu nie je się tylko po to, aby dojść do deseru.

 

Pytanie więc co proponuje główne danie? Czy konto rzeczywiście jest “Przekorzystne”?

Warto zauważyć, że Pekao oferuje okrągłe “zero” za kluczowe funkcje rachunku:

 • 0 zł za prowadzenie konta* Bezwarunkowo (do 26 r.ż.) lub po zapewnieniu wpływu min. 500 zł i wykonaniu jednej transakcji kartą lub aplikacją Peopay.

W razie niespełnienia warunków – zapłacimy 6 zł.

 • 0 zł za obsługę karty debetowej* – Bezwarunkowo (do 26 r.ż.) lub jeśli w miesiącu zasilimy konto kwotą min. 500 zł i wykonamy co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay.

W razie niespełnienia warunków – zapłacimy 3 zł.

 • 0 zł prowizji za wypłatę z bankomatów w Polsce i za granicą* – Bezwarunkowo (do 26 r.ż.). Po przekroczeniu 26 lat:
 • Wypłaty z bankomatów Pekao S.A.: 0 zł, jeśli:

W miesiącu zapewnimy wpływ na konto min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową lub aplikacją mobilną PeoPay;

 • Wypłaty z bankomatów innych banków: 0 zł za dwie pierwsze wypłaty kartą w miesiącu, potem 2% min 5,00 zł* (Opłata za 2 pierwsze wypłaty nie jest naliczana jeśli każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay) *Dla konta Przekorzystnego dla młodych opłata nie jest naliczana – bezwarunkowe 0 zł

 

 • 0 zł za przelewy krajowe;

 

Do tego dochodzą bezpłatne przewalutowania przy płatności kartą* oraz darmowe przelewy Blikiem na nr telefonu.

 

*Do 26 r.ż. Konto pozostaje bezwarunkowo darmowe. Po ukończeniu 26 r.ż życia musimy spełniać powyższe warunki. Jeżeli nie uda się ich spełnić opłaty będą zgodne z Taryfą prowizji i opłat bankowych dla Klientów detalicznych.

 

Możemy zatem śmiało stwierdzić, że konto “Przekorzystne” jest zdecydowanie korzystniejsze dla osób młodych, które do 26 r.ż. nie muszą przejmować się dodatkowymi warunkami.

Co ważne, do konta dodawana jest karta wielowalutowa, która mocno upraszcza życie w trakcie wyjazdu za granicę.

 

Wielowalutowa karta Mastercard Debit FX

 

Dzięki niej możesz posiadać dostęp do konta złotówkowego jak i walutowego, jednocześnie. Kartą Mastercard Debit FX możemy zapłacić zarówno w kraju, za granicą jak i w internecie. Co najważniejsze – zrobimy to:

BEZ PRZEWALUTOWANIA. Oczywiście potrzebujemy do tego środków na koncie prowadzonym w walucie płatności, a konto będzie przypisane do karty.

Płatności możemy dokonać w PLN, EUR, GBP, CHF i USD.

Zagraniczne bankomaty również będą wypłacały nam środki bez przewalutowania, w przypadku wypłaty z bankomatu, gdzie obowiązuje jedna z wymienionych walut. 

Warto zauważyć, że w przypadku wielu innych kont dostępnych na rynku bank przewalutowałby środki po kursie niekorzystnym dla nas.

Na takiej transakcji niezorientowany klient traci nawet 20 – 40 gr na każdym dolarze, euro czy funcie – wypłaconym z bankomatu. Przy wypłacie $1000 i spreadzie walutowym na poziomie 30 gr to już 300 zł napiwku dla banku!

Za 300 zł można zjeść całkiem niezłą kolację w restauracji na wieży Eiffla. Co prawda samemu, ale lepsze to niż pieniądze w błoto. Wypijcie moje zdrowie 🙂

 

KONTO WALUTOWE w PEKAO

Całość dopełnia fakt, że póki co rachunek walutowy “EUROKONTO” otworzymy za darmo, a prowadzenie rachunku jest darmowe dla wszystkich, którzy posiadają konto “Przekorzystne”.

 

 

Opinia Damiana:

Od kilku lat widoczne jest dążenie Pekao do unowocześnienia swojej oferty. W zasadzie od 2017 roku, kiedy to bank przeszedł repolonizację, gdzie 32,8% akcji trafiło z powrotem do Polskiego kapitału (20% PZU; 12,8% Polski Fundusz Rozwoju SA).

“Odmłodzeniu” podlega nie tylko oferta, ale i docelowy klient banku, co widać po preferencyjnych warunkach dla osób w wieku 18-26 lat.

To właśnie dla nich konto wydaje się być sensownym rozwiązaniem.

Konto powinno przede wszystkim nie generować kosztów i być intuicyjne w obsłudze. Dla osób młodych atutem może być także ciekawa oferta banku jeśli chodzi o kredyt na nieruchomość. Takie osoby często mają tę decyzję jeszcze przed sobą, a Pekao ma pod tym względem jedną z lepszych ofert na rynku.

 

Podsumowując,

 

ZALETY konta Przekorzystnego w Pekao:

 

 • Karta wielowalutowa bez opłat za przewalutowanie.
 • Konto bez opłat dla studentów i wszystkich, którzy zapewnią wpływy konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay.
 • Można je założyć bez wychodzenia z domu, biometrycznie za pomocą selfie;
 • Darmowe konta walutowe,
 • Brak prowizji przy wypłatach z bankomatów w walucie lokalnej kraju (PLN, USD, EUR, GBP i CHF).
 • Zniżki w Galerii Rabatów – do tysięcy sklepów w tym Telepizzy, Booking. com. Każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie wystarczy płacić kartą lub skorzystać z kodu rabatowego.
 • Płatności Peopay.
 • Atrakcyjny kredyt dla studentów.

 

Konto możesz założyć tutaj:

WNIOSEK ONLINE

WADY konta Przekorzystnego w Pekao:

 

 • Powyżej 26 r.ż. Konto za konto i kartę zapłacimy – 9 zł (jeśli nie zapewnimy wpływów na konto i nie wykonamy płatności kartą);
 • Powyżej 26 r.ż. Bezpłatna autoryzacja transakcji odbywa się tylko przez aplikację mobilną, kod autoryzacyjny wysłany poprzez SMS kosztuje 0,20 zł;
 • Stosunkowo nisko-oprocentowany rachunek oszczędnościowy;
 • Zamknąć konto można tylko w oddziale, gdzie trzeba oddać także kartę.

 

Jeżeli uważasz, że konto jest dla Ciebie to najprościej założyć je tak:

 

Kliknij, aby wypełnić wniosek przez internet i załóż konto całkowicie online przez biometrię (selfie czyli zdjęcie twojej twarzy) z możliwością bonusu 100 zł.

Usiądź wygodnie przed komputerem, przygotuj dowód osobisty oraz smartfon, aby zrobić sobie zdjęcie. Założenie konto nie potrwa dłużej niż kwadrans!

Wniosek najlepiej wypełnić na komputerze, a tożsamość potwierdzić przez aplikację na telefon Peopay (działa to dużo lepiej niż na komputerze).

Karta debetowa przychodzi zazwyczaj w kilka dni roboczych.

 

Czy konto w Pekao będzie dobre dla Ciebie? Masz może jakieś pytania?

Napisz do mnie w komentarzu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.