Jaki biznes w garażu warto otworzyć?

Prowadzenie własnego biznesu to nie jest prosta sprawa. Ale tylko w taki sposób można osiągać nieograniczony dochód pasywny bez szklanego sufitu na umowie. W końcu wolność finansowa jest marzeniem bardzo wielu osób. Czy jest możliwe w obecnych czasach stworzenie firmy w zaciszu swojego domu? Sprawdźmy jaki biznes w garażu można i warto otworzyć.

Jak otworzyć biznes w garażu?

Garaż nie jest sprawą oczywistą. W dobie powszechnej urbanizacji i stawiania kolejnych osiedli blokowisk przez deweloperów garaż nie jest dostępny dla każdego. Najprościej w tej sprawie mają właściciele domów wolnostojących – często przy budowie domu myśli się o własnym garażu.

Co rusz słyszy się historie, że swój biznes w garażu zaczynały takie legendy biznesu jak Jeff Bezos, Steve Jobs i Steve Wozniak, czy nawet twórcy Google i Disneya. Czy faktycznie da się w dzisiejszych czasach stworzyć biznes w garażu?

Dość powiedzieć, że wyobraźnia jest jedynym limitem. Nie można przecież zapomnieć o budżecie. To tak naprawdę od niego zależeć będzie na ile możemy sobie pozwolić i jakie ryzyko możemy podjąć stawiając swoją firmę. Najpierw jednak trzeba zadać sobie parę ważnych pytań.

Czy pomysł na biznes w garażu jest unikalny?

Stworzenie unikalnego produktu jest w dzisiejszych czasach globalizacji zadaniem niezwykle trudnym. Najczęściej spotykamy się z produktem podobnym lub ulepszonym względem innego, co pozwala na rozwiązanie problemów, których nie mógł rozwiązać poprzedni produkt. To oczywiście nie oznacza, że nie jest to niemożliwe.

Tworząc swój produkt należy kierować się chęcią rozwiązania problemu klienta. Stworzyć narrację, która przekona, że produkt jest rozwiązaniem. Chodzi o zaproponowanie potencjalnym konsumentom takiej opcji, której nie znajdą nigdzie indziej.

Do analizy unikalności pomysłu może posłużyć nam internet – wystarczy przeszukać sieć, czy ktoś już nie wpadł na taki pomysł. Trzeba bowiem pamiętać i wystrzegać się plagiatu, który jest karalny.

Jakie koszty trzeba ponieść, zakładając biznes w garażu?

Decydując się na własny biznes w garażu powinniśmy przeliczyć ile będzie nas całe przedsięwzięcie kosztowało. Zazwyczaj na początku działalność nie zarabia dla nas dużych pieniędzy, musimy być gotowi, że nasz plan się nie powiedzie, a my stracimy swoje pieniądze. Dlatego warto przygotować kapitał w taki sposób, że jego strata nie będzie równała się z brakiem środków na życie. Mogą to być np. oszczędności z dochodu pasywnego.

Ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego, że jakość pomysłu zweryfikuje rynek i klienci. Jeśli koszty naszego pomysłu będą zbyt duże, to nawet najlepszy pomysł może upaść.

Rozwiązanie problemu klienta oraz jego wygoda

Tworząc produkt należy umieć przekonać potencjalnego klienta, że dzięki naszej pomocy konsument zwiększy wygodę swojego życia lub po prostu rozwiąże swoje problemy. Każdy dąży do wygodniejszego życia, dlatego komunikację i produkt należy zbudować w oparciu o język korzyści.

Ale całość powinna być wygodna również dla twórcy. Chodzi przecież o tworzenie i sprzedawanie swoich produktów, czy usług bez wychodzenia z domu – całość będzie odbywać się na terenie naszego garażu.

Biznes w garażu – sprzedaż katalogowa

Jedną z prostszych form prowadzenia biznesu w garażu jest sprzedaż katologowa. Mogą to być np. perfumy czy odzież.

Bardzo popularne jest teraz tworzenie unikalnych, wyjątkowych ubrań. Można więc nawet pokusić się o otwarcie własnego sklepu odzieżowego. Jeśli ktoś potrafi szyć np. sukienki, czy bluzki, a do tego jest to jego hobby – mamy gotowy przepis na otwarcie własnego biznesu w garażu.

Problemem w takiej sytuacji będzie stworzenie własnego rynku zbytu. Wypadałoby stworzyć własną stronę internetową, na której będziemy zamieszczać swoje produkty. Jeśli nie potrafimy tego zrobić – należy zatrudnić odpowiednią osobę.

Dzisiaj sprzedaje się emocjami i obrazem – niezbędne jest prowadzenie social mediów naszej firmy. Warto zainwestować w sesję, aby jak najlepiej przedstawić swoje produkty.

Ważne jest, aby pomyśleć również o narracji marki – być może są to produkty eko, być może są to produkty rodzimego pochodzenia. Budowanie marki należy przemyśleć – to nie taka prosta sprawa.

Jaki biznes w garażu? Własna produkcja

Dobrym pomysłem na otworzenie własnego biznesu w garażu jest otwarcie własnej, domowej mini produkcji. Mogą to być usługi stolarskie.

Coraz większą popularność zyskuje rzemieślnicze tworzenie w drewnie. Stolarze są znowu bardzo wysoko cenieni, mogą liczyć na naprawdę duże zarobki. W dzisiejszych czasach raczej większość ludzi może urządzać mieszkania, czy domy w miarę swobodny sposób, korzystając ze znanych sklepów, np. Ikea. Dlatego unikalne meble prosto od stolarza nadają domowi własnego charakteru, którego ciężko szukać u kogoś innego.

Może to być własnoręczne tworzenie stołów, krzeseł, czy szaf. To zależy już od naszych możliwości i naszego budżetu.

Biznes w garażu? Renowacja rowerów!

Ciekawym pomysłem jest renowacja starych rowerów. Jeśli tylko posiadamy smykałkę do majsterkowania i lubimy dłubać w smarze i przerzutkach to może to być coś dla nas.

Dzisiejsze czasy kwitną pod witryną oryginalności. Dlatego specjalnie dobrane, dopasowane do potrzeb klienta rowery mogą być dobrą szansą na dorobienie, czy stworzenie własnej firmy.

Tak naprawdę najważniejsze jest zacząć – można kupić stary, zniszczony rower, który poddamy własnoręcznej renowacji, tj. wymiana osprzętu, czy odmalowanie na jakiś chwytliwy kolor. Tutaj wystarczy wykazać się swoją kreatywnością.

Jaki biznes w garażu otworzyć w 2022 roku?

Rok 2022 nie jest rokiem łatwym. Jeszcze na dobre nie wyszliśmy z pandemicznego kryzysu, a już jesteśmy atakowani problemami geopolitycznymi, czy wysoką inflacją.

Warto rozejrzeć się za dodatkowym dochodem lub, w miarę możliwości, zaryzykowaniem i postawieniem na własny biznes w garażu. Przy odrobinie szczęścia i ciężkiej pracy całość może zaowocować w naprawdę dobre, niezależne przychody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.